Tour de Kids -pyöräilytapahtuman ajoajat

Täältä löydät lapsien ajoajat Tour de Kids -pyöräilytapahtumasta. Ajoajat on taulukoitu ikäryhmittäin. (Lapsi sai halutessaan ajaa myös pidemmän matkan, näiden osalta lapsen syntymävuosi on merkittynä ajoaikataulukossa.)

Tytöt 2014 -nuoremmat
Sijoitus Nimi Aika
1 Seela Vasankari 00:43
2 Aava Karppinen 00:50
3 Lotta Eskola 00:56
4 Petra Asikainen 01:01
5 Helga Päätalo 01:02
6 Mette Lyytikäinen 01:06
7 Enni Melvaskoski 01:10
8 Henni Rauhiainen 01:22

 

Pojat 2014 -nuoremmat
Sijoitus Nimi Aika
1 Otto Vasankari 00:40
1 Arvi Nurmenniemi 00:40
3 Jaakko Vimpari 00:49
4 Eemeli Yliniemi 00:58
5 Tuukka Hosionaho 01:07
6 Veikko Petäjäkangas 01:42

 

Tytöt 2013
Sijoitus Nimi Aika
1 Emmi Naukkarinen 00:41
2 Senni Karjalainen 01:09
3 Kaisla Nabb 01:10

 

Pojat 2013
Sijoitus Nimi Aika
1 Niilo Tuovinen 00:29
2 Karri Tolonen 00:35
3 Otso Päätalo 00:37
4 Miko Honkonen 00:41
5 Niilo Paakkonen 00:45
6 Daniel Partanen 00:58
7 Patrik Kontiokari 01:10

 

Tytöt 2012
Sijoitus Nimi Aika
1 Jenna Karhumaa 00:40
2 Ella Petäjäkangas 00:52
3 Aino Melvaskoski 00:54

 

Pojat 2012
Sijoitus Nimi Aika
1 Tuisku Tukiainen 00:20
2 Eeli Vasankari 00:29
3 Benjam Riihimäki 00:32
4 Tuukka Vimpari 00:35

 

Tytöt 2011 Muu syntymävuosi
Sijoitus Nimi Aika
1 Jenna Karhumaa 01:31 2012
2 Saimi Jokinen 01:37
3 Anni Pihlajaniemi 01:47
4 Aino Melvaskoski 01:53 2012
5 Lotta Eskola 02:00 2014
6 Seela Vasankari 02:12 2014
7 Kaisla Nabb 02:30 2013

 

Pojat 2011 Muu syntymävuosi
Sijoitus Nimi Aika
1 Aleksi Karppinen 01:10
2 Tuisku Tukiainen 01:18
3 Martti Nurmenniemi 01:19
4 Eeli Vasankari 01:20 2012
5 Pyry Rautiainen 01:22
6 Kalle Liikanen 01:30 2012
7 Miko Honkonen 01:35
8 Peetu Lyytikäinen 01:35
9 Perttu Vaaraniemi 01:38 2013
10 Topi Karjalainen 01:45
11 Roni Honkonen 01:54
12 Otto Vasankari 01:58
13 Arvi Nurmenniemi 02:07
14 Venni Kuusento 02:47 2014
DNS Otso Päätalo 00:00 2014
DNS Niilo Tuovinen 00:00

 

Tytöt 2010
Sijoitus Nimi Aika
1 Juulia Pitkänen 01:18
2 Siri Sainio 01:26
3 Kerttu Aaltomaa 01:29

 

Pojat 2010
Sijoitus Nimi Aika
1 Joel Havia 01:05
2 Jere Pirkola 01:08
3 Oula Satomaa 01:10
4 Aaro Räihä 01:11
5 Julius Äijälä 01:13
6 Nuutti Vimpari 01:16

 

Tytöt 2009 Muu syntymävuosi
Sijoitus Nimi Aika
1 Hilla Aaltomaa 02:19
2 Hilma Riihimäki 02:20
3 Tuuli Pitkänen 02:30
4 Nelli Partanen 02:37
5 Kerttu Aaltomaa 02:40 2010
6 Juulia Pitkänen 02:42 2010
7 Riina Naukkarinen 02:50
8 Saimi Jokinen 03:02 2011
9 Helinä Mutanen 03:32

 

Pojat 2009 Muu syntymävuosi
Sijoitus Nimi Aika
1 Akseli Tukiainen 01:52
2 Martti Nurmenniemi 02:08 2011
3 Erik Karhumaa 02:11
4 Joel Havia 02:25 2010
5 Eero Pihlajaniemi 02:37
6 Pyry Rautiainen 02:38 2011
7 Eeli Vasankari 02:47 2012
8 Kalle Liikanen 02:48 2011
9 Nuutti Vimpari 02:53 2010
10 Perttu Vaaraniemi 03:37 2011
11 Roni Honkonen 03:38 2011
12 Ruuben Tuohimaa 03:52

 

Tytöt 2008
Sijoitus Nimi Aika
1 Piia Pirkola 02:20
2 Iida Liikanen 02:31
3 Anna Riihimäki 02:36
4 Alina Kyllönen 02:37

 

Pojat 2008
Sijoitus Nimi Aika
1 Matias Mäkelä 01:40
2 Joel Sainio 01:47
3 Elias Äijälä 02:02
4 Leevi Saikkonen 02:10
5 Naatan Tuohimaa 02:13
6 Joose Satomaa 02:42
7 Mikael Eskelinen 03:23
DNS Tomi Nuorala ###########

 

Tytöt 2007 – vanhemmat
Sijoitus Nimi Aika
1 Sanni Räihä 02:17
2 Iiris Mutanen 02:23
3 Selma Riihimäki 02:34

 

Pojat 2007 – vanhemmat Muu syntymävuosi
Sijoitus Nimi Aika
1 Leevi Partanen 01:40
2 Miika Mankinen 01:57
3 Patrik Karhumaa 02:03
4 Venni Kuusento 02:44 2011

 

Kategoria(t): Tapahtumat, Uutiset. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.